Górnik Zabrze - Wisła Kraków 6 grudnia godzina 20:30

Elldill

Re: Górnik Zabrze - Wisła Kraków 6 grudnia godzina 20:30

Post autor: Elldill » 07.12.19 20:28

Wszystko o meczu zostało napisane, dla mnie jedynie pytanie jakie trzeba zadać, to jaki jest sens obecności
Kamila Zapolnika?
Ja osobiście chciałbym w kilku spotkaniach ujrzeć na prawej pomocy Krawczyka.

I tutaj jest logika. Myślę, że Brosz celowo stosuje asymetrię na prawym boku nie mając klasowego skrzydłowego.
Tym bardziej, jeśli w wyjściowym składzie nie wychodzi Wolsztyński. Pewnie chodzi o to, że gdy wycofa się Angulo wtedy taki zawodnik może dublować pozycję nr. "9". Takiego drugiego napastnika..

Ja jego rolę w sensie koncepcyjnym rozumiem i tu powiedzmy ze logika jest, fajnie wyglada to w przypadku Jimineza który tez klasycznym skrzydłowym nie jest, ale skoro w 12 meczach wystawiam gościa, który do tego się nie nadaje bo jego umiejętości są za słabe ( i generalnie nie nadaje się do gry w ekstraklasie)to jednak brak logiki 😉. Po co brnąc w rozwiązanie do którego nie mam wykonawcy? Szczególnie że w zeszłym sezonie często grał Gian franco obsranko na 2 bocznych prawych obrońców ? Wiec to tez nie jest tak ze nic nie można ruszać na tej prawej stronie bo ruszał ....

Awatar użytkownika
Iwan77

Post autor: Iwan77 » 07.12.19 21:20

Po co brnąc w rozwiązanie do którego nie mam wykonawcy?
A do gry klasycznymi skrzydłowymi ma wykonawców ?

Elldill

Post autor: Elldill » 07.12.19 21:45

Nie nie ma, ale skoro już mamy 2 względnie młodych słabych i 1 względnie starego i słabego, to inwestujmy w tych względnie młodych. Do tego dochodzi nadmierna agresja Zapola, która o dziwo jeszcze się czerwienią nie skończyła, a już chyba 2 razy w tym sezonie był blisko.

Teoretyzując też stawiałbyś na Zapolnika ?

mateuszm

Post autor: mateuszm » 07.12.19 21:52

Do 70 min nasza gra to totalny paździerz. To, że ludzie nie oślepli od oglądania, powinno być uznane takim samym cudem jak zamiana wody w wino. Tym bardziej, że po 70 min nasza gra wyglądała właśnie jak to wino przemienione z wody.
Wisła wyglądała jakby kondycyjnie spuchła, ale czy tak faktycznie było czy nie, to nie nasz problem.
Wczoraj oglądałem mecz skręcając dzieciom prezenty mikołajkowe. Po stracie bramki na 2-1 zdarzył się kolejny cud i klucz minimalnie minął telewizor. Niewiele brakło a dalszej części spotkania bym nie obejrzał :-))
Po strzelonej na 4-2 bramce było widać po piłkarzach, trenerze i wszystkich którzy byli na ławce jak wielkie ciśnienie z nich zeszło. Myślę, że z przynajmniej z części nas również (a bynajmniej ze mnie). Oby to był wreszcie dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami i niech wreszcie coś w naszej grze drgnie.

Awatar użytkownika
Iwan77

Post autor: Iwan77 » 07.12.19 22:18

Elldill pisze:
07.12.19 21:45
Nie nie ma, ale skoro już mamy 2 względnie młodych słabych i 1 względnie starego i słabego, to inwestujmy w tych względnie młodych. Do tego dochodzi nadmierna agresja Zapola, która o dziwo jeszcze się czerwienią nie skończyła, a już chyba 2 razy w tym sezonie był blisko.

Teoretyzując też stawiałbyś na Zapolnika ?
Mając tylko te dwie opcje do wyboru, niestety tak, choć to nie moja bajka. Zapolnik w przeciwieństwie do tych "młodych gniewnych" parę razy wykonał założenia jako ten fałszywy skrzydłowy. Poza tym jest to gracz potrafiący popracować w defensywie. Mnie osobiście bardziej spodobałby się wariant 1 - 4 - 4 - 2. Na bokach z środkowym skrzydłowym (Kopacz lub Ściślak) i odwróconym skrzydłowym Jimenezem oraz Wolsztynem i Angulo w pierwszej linii. Takie ustawienie uaktywnia Angulo, ponadto zwalnia korytarz ofensywnie usposobionym bocznym obrońcom. Efekt ? Zwiększa się siła rażenia, a zarazem naturalną drogą zagęszczamy środek pola (skrzydłowi z tendencją schodzenia do środka).
Warunki :
1/ Bainović w dyspozycji z dnia wczorajszego,
2/ Kopacz bardziej odpowiedzialny niż na Arce,
3/ Wolsztyn równie efektywny w pierwszej jedenastce jak po wejściach.

STANISLAW

Post autor: STANISLAW » 08.12.19 11:53

Pozdrawiam
Mecz pokazał,że nasi zawodnicy przy dobrym presingu jaki robiła Wisła do 70 min nic nie znaczą. Dyskusja , czy Brosz jest dobrym , czy złym trenerem jest dyskusją czysto akademicką. Mając tak słabych grajków zdobył 20 pkt. Trener ustala taktykę pod umiejętności zawodników jakich ma/ pytanie czy mógł mieć innych/. Tak naprawdę mamy sześciu zawodników którzy rozumieją grę. Dlatego biegamy i biegamy w jednym meczu daje to rezultat w innym nie.

Oliver

Post autor: Oliver » 08.12.19 20:34

Gratulacje dla trenera i drużyny, aczkolwiek mój ulubieniec musiał wejść na boisko. Po tym meczu wnioski nasuwają się same, skończmy z antyfutbolem, za każdym razem gdy jesteśmy ustawieni bardziej ofensywnie to gramy lepiej, da się to oglądać. Mamy bocznych obrońców którzy potrafią zrobić przewagę na skrzydle. Mamy coraz lepiej grającego Kopacza, Bainovića który potrafi podać. W obronie nie istniejemy, pierwsza bramka młody Wiśnia na skrzydle leci 10 metrów od chłopa który dośrodkowuje, bo już o Sekuliću było pisane. Druga bramka, nasz super talent tyłkiem się obraca zamiast patrzeć gdzie strzela zawodnik, żeby przyblokować. Tylko ofensywa nas ratuje, szczególnie ze słabymi zespołami.

Fula

Post autor: Fula » 08.12.19 20:49

Nie tak dawno pisałem, że jest nam potrzebne byle jakie zwycięstwo, Takie udało się odnieść z Wisłą i na tym analiza musi się skończyć. Udało się złapać kontakt ze środkiem tabeli i to było podstawowym zadaniem na koniec roku.

Na całą rundę trzeba położyć lagę bo zadziała się jedna, wielka tragedia. Potrzeba analizy i pracy trenera i pracy pionu sportowego i oczywiście zawodników. W większości ich momentami lepsza postawa wynika bardziej z przypadku niż czegoś wypracowanego/umiejętności/czy zwykłej pewności swojej dyspozycji*

*- niepotrzebne skreślić

Kamilos

Post autor: Kamilos » 12.12.19 13:12

Czemu nie ma jeszcze tematu meczu z Rakowem??

barezi1974

Post autor: barezi1974 » 12.12.19 16:11

Kamilos pisze:
12.12.19 13:12
Czemu nie ma jeszcze tematu meczu z Rakowem??
a czemu nie zakladasz

ODPOWIEDZ