Ekstraklasa

koniu

Re: Ekstraklasa

Post autor: koniu » 09.10.19 15:54

Żabol_Knurów pisze:
09.10.19 14:49
Arivoy pisze:
Żabol_Knurów pisze:
09.10.19 14:35
koniu pisze:
Żabol_Knurów pisze:
08.10.19 23:32
koniu pisze:I jesli mówicie że ich sukces jaki odnieśli rok temu na nas się nie odbija to jesteście w dużym błędzie.
Ale jakieś konkrety wreszcie podasz, czy musimy wierzyć na słowo? A czym opierasz swoje zdanie?Mistrza zdobyli kilka miesięcy temu. W ostatniej kolejce grali z Legia, czyli lepiej trafić nie można. I co? Gdzie ten sukces na trybunach?
Chcesz mnie przekonać ze dzisiejszy dzieciak, który nie chodzi jeszcze na mecze za kilka lat wybierze Piasta bo w 2019r zdobyli mistrza????

Póki co nasza frekwencja, która tu niektórzy zaczynaja marginalizować jest często 3x większa niż tego mistrza, który ma nam zaszkodzić.
koniu pisze:ale ja nie mowie o własnym synku. Bo mój jest i będzie żabolkiem i o pieście słyszeć nie chce. Tylko np o jego klasie i równoległych do niego klas.
To o kim w końcu mówisz? Jeśli ojciec jest żabolem, to syn również będzie. Jeśli ojciec jeździ na Piasta to syn tez tam niestety będzie jeździł.
Wiec co i kiedy nam odbiorą? O z jakiego powodu?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jestem z Gliwic i w tym moim wywodzie chodzi mi o 3 dzielnice które niegdyś stały mocno za Górnikiem a teraz albo w dalszej przyszłości może się to zmieniać.a sukcesy tych za miedzi będą tylko temu sprzyjać.

i tak jak napisała Wyznawczyni:
"Wiem jednak, że wielu ludzi nie kibicuje, nie interesuje się piłką nożną, wtedy w domach dzieci mają mniejsze szanse, aby dorastać w piłkarskim duchu, w miłości do danego klubu. W takiej sytuacji częściej są podatne na wpływ środowiska. Sporą rolę odgrywa tu miasto, szkoła, towarzystwo, obecna "moda."

I tylko ślepy albo głupi tego nie dostrzega. nie mówię że po jednym mistrzostwie zaraz stracimy te dzielnice i będą za piastem. Ale parunastu chłopaków z jednego rocznika w jednej szkole którzy nagle "kibicują" interesują się piastem na mawiają rodziców na mecze itd. z czego to się wzieło? A jeśli kurki utrzymają swoją formę to uwierz mi że takich chłopaków z roku na rok będzie przybywać. I jeszcze raz zaznaczam chodzi mi tylko o Gliwice.
Czyli dalej konkretów brak.
Raz piszesz ze nam odbiorą kibiców, później o dzielnicach które nigdy nie stały mocno za Górnikiem. Dla mnie liczą się fakty, a te są takie, ze dalej Tesco arena swieci pustkami. Wyjazdy to śmiech na sali na skale kraju. W centrum nie uświadczysz nikogo w barwach. W centrum handlowym np Auchan jeśli ktoś ma barwy klubowe to ludzie w barwach Górnika, lub Concordii.

Chcecie gloryfikować Piasta spoko, nie moja sprawa. Ale pisanie bzdur zawsze będzie mnie raziło i zawsze będę reagował.
Znam masę ludzi w Gliwicach i żaden z nich nie zmienił nagle orientacji. Tak jak pisała Ania to się wynosi z domu.

naucz się czytać ze zrozumieniem. Bo ja jedno a Ty drugie! Bez odbioru

Żabol_Knurów

Post autor: Żabol_Knurów » 09.10.19 16:28

:-)

Awatar użytkownika
Iwan77

Post autor: Iwan77 » 09.10.19 17:50

Przed wojną Cracovia i Ruch to największa liczba sympatyków w Polsce. Jak teraz to wygląda. Scena nieco się zmieniła. My może tego nie dożyjemy, ale za jakiś czas będziemy jak Pogoń Lwów (czyt. dinozaury), a Piast ???

Żabol_Knurów

Post autor: Żabol_Knurów » 09.10.19 18:37

Iwan77 pisze:Przed wojną Cracovia i Ruch to największa liczba sympatyków w Polsce. Jak teraz to wygląda. Scena nieco się zmieniła. My może tego nie dożyjemy, ale za jakiś czas będziemy jak Pogoń Lwów (czyt. dinozaury), a Piast ???
Iwan może za jakiś czas być tak jak piszesz, może równie dobrze nie być już Piasta czy nawet i Górnika. Równie dobrze w ekstraklasie grać zamiast tych drużyn Burza Borowa Wieś. To takie gdybanie, które nic nie daje.
Przed wojna nie było Górnika, wiec ludzie musieli się zadowolić tym, co było :-)

Awatar użytkownika
Iwan77

Post autor: Iwan77 » 09.10.19 19:24

Bardziej chodziło mi o to, że niektórzy piszą swoją historię, a my stoimy w miejscu.

Żabol_Knurów

Post autor: Żabol_Knurów » 09.10.19 19:59

Iwan77 pisze:Bardziej chodziło mi o to, że niektórzy piszą swoją historię, a my stoimy w miejscu.
My już swoją historie tez napisaliśmy

Oliver

Post autor: Oliver » 09.10.19 20:34

Żabol_Knurów pisze:
09.10.19 19:59
Iwan77 pisze:Bardziej chodziło mi o to, że niektórzy piszą swoją historię, a my stoimy w miejscu.

Znasz taki klub jak FC Pro Vercelli 1892 ? Był 7 razy mistrzem Włoch. Jak się nie rozwijasz to się cofasz. Co obchodzi dzisiejszych 10 latków w przypadku, gdy ich rodzice nie chodzą na Górnika historia, że kiedyś był rzut monetą, z wyjątkiem tych, którzy mają zainteresowanie historią sportu, a tych jak wiadomo jest niewielu. Moim zdaniem to jest szersza dyskusja niż tylko fakt czy widać barwy Piasta w jakimś centrum handlowym, jako że lubię opowieści starszych i to znacznie kibiców, to wyobraź sobie, że są i tacy którzy kiedyś w czasach Liberdy kibicowali Polonii Bytom, by później już pod wpływem Wielkiego Górnika, chodzić do dzisiaj regularnie na mecze do Zabrza. Ostatnie wieści z klubu, zasłanianie się tym, że 20 latek to jest przyszłość naszej paździerzowej ekstraklasy i nie jest gotowy jeszcze do gry na poziomie tak słabej ligi, nie wiem czy traktować w kategorii kabaretowej czy dramatu. Minimalizm obecnego właściciela nawet nie przystoi do takiego klubu.

Żabol_Knurów

Post autor: Żabol_Knurów » 09.10.19 22:27

Oliver pisze:
Żabol_Knurów pisze:
09.10.19 19:59

Znasz taki klub jak FC Pro Vercelli 1892 ? Był 7 razy mistrzem Włoch. Jak się nie rozwijasz to się cofasz. Co obchodzi dzisiejszych 10 latków w przypadku, gdy ich rodzice nie chodzą na Górnika historia, że kiedyś był rzut monetą, z wyjątkiem tych, którzy mają zainteresowanie historią sportu, a tych jak wiadomo jest niewielu. Moim zdaniem to jest szersza dyskusja niż tylko fakt czy widać barwy Piasta w jakimś centrum handlowym, jako że lubię opowieści starszych i to znacznie kibiców, to wyobraź sobie, że są i tacy którzy kiedyś w czasach Liberdy kibicowali Polonii Bytom, by później już pod wpływem Wielkiego Górnika, chodzić do dzisiaj regularnie na mecze do Zabrza. Ostatnie wieści z klubu, zasłanianie się tym, że 20 latek to jest przyszłość naszej paździerzowej ekstraklasy i nie jest gotowy jeszcze do gry na poziomie tak słabej ligi, nie wiem czy traktować w kategorii kabaretowej czy dramatu. Minimalizm obecnego właściciela nawet nie przystoi do takiego klubu.
Mam delikatnie wrażenie ze nie wyczułeś sarkazmu w mojej wypowiedzi ....

Mody29

Post autor: Mody29 » 10.10.19 09:34

To przerzućcie się co poniektórzy najlepiej już od razu na Piasta i Tesco Arene i na ich forum piszcie, jak za nie długo zostaniecie hegemonami tej ligi i odjedziecie frekwencyjnie na lata świetle tej lidze, jak Legia, bo normalnie zaczyna ciężko się czytać niektóre wywody.
2019/2020 : Górnik do pierwszej ósemki wbije, a ruch w 3 lidze końca nie dożyje.

Awatar użytkownika
Iwan77

Post autor: Iwan77 » 10.10.19 17:29

Właśnie na tym rzecz polega, że historia tak się zmienia, że niektórzy zapominają, że Niemcy były odpowiedzialne o ludobójstwo.
Tylko dla przykładu.

ODPOWIEDZ